Windows 10

Build 10074 (64 bit)

4.5

4

Windows'un yeni versiyonunu piyasaya çıkmadan önce deneyin

1.3M

Bu uygulamayı oyla

Microsoft'un en son işletim sistemi olan Windows 10 önceki sürümlerde kaybolan birçok özelliği geri getiriyor ve bir süredir rakip yazılımlarda mevcut olan, uzun süredir bekleyen fonksiyonları tanıtıyor.

Temel yeniliklerinden biri Windows 8'de kaybolan geleneksel masaüstüne başlat menüsünün dönmesidir. Buradan yüklediğiniz çoğu programa ve hatta Metro masaüstündeki 'Canlı kutucuklara' erişebilirsiniz. İşletim sistemindeki diğer büyük iyileştirme: Windows Store uygulamaları sonunda geleneksel olanlar ile birleşti, böylece Windows'ta her ikisini de kullanabilirsiniz.

Diğer çok beklenilen ekleme de sonunda çoklu sanal masaüstlerinde eş zamanlı olarak çalışma imkanıdır. 'Görev Geçişi' bir pencereden diğerine geçmenize izin vererek kullanılabilirliğini oldukça artırdı. Böylece eş zamanlı olarak çok sayıda programı kullanmak artık çok daha akıcı.

Bütün bu özellikler Windows'un mümkün olan bütün platformları kapsayan tek bir sürümünde bir araya geldi. Bu Windows 10'un aynı sürümü hem masaüstlerinde hem de ultra-kompakt cihazlarda çalışır.
Notlar

Bu indirme ile ilgili ürün anahtarını almak için Windows Technical Preview Program'a kayıt olmanız gerekmektedir.

Kısıtlamalar

İşletim sistemi resmi olarak piyasaya çıkana kadar bu versiyonu kısıtlı kullanımlı bir ön versiyondur.

Uptodown X